گروه ها و باشگاه ها

گردهمایی دیواره نوردان همدان - گزارش گشایش و ترمیم مسیر همدانیهای دیواره علم کوه

در این مراسم که به همت باشگاه کوهنوردی سامان همدان در روز دوشنبه در سالن همایش شهید آوینی برگزار شد تعداد زیادی از پیشکسوتان دیواره نوردی و کوهنوردی و همچنین دیواره نوردان و کوهنوردان جوان و علاقمندان به این ورزش حضور داشتند.
مراسم بعد از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی با خوش آمد گویی به میهمانان توسط ریئس باشگاه جناب آقای جباری شروع شد.
در ادامه از آقای افتخاری رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با ایراد سخنانی فعالیت انجام شده را مثبت ارزیابی کردند 
سپس از تیم گشایش گزارشی از نحوه شکل گیری ایده گشایش مسیر همدانیها در دیواره علم کوه ارائه نمودند،  پرویز روحانی به عنوان نماینده ۵ نفر اعضایی که در آن سالها گزارش فوق را ارائه نمود اعضای تیم گشایش این مسیر مرحوم فریدون اسماعیل زاده، مرحوم حسین طالبی مقدم، آقایان حسن نجاتیان، پرویز روحانی و حمید روحانی بودند.
در ادامه هدایایی از سوی باشگاه به سه نفر اعضای این تیم اهدا گردید و کلیپی از عکسهایی مربوط به ایشان  پخش شد.
در الدامه برنامه گروه موسیقی باشگاهسامان با حضور بر روی صحنه به اجرای چند قطعه موسیقی پرداختند.سپس اعضای تیم ترمیم  احسان جباری، مهدی اصلانی و مسعود نظری در روی صحنه حاضر شدند و مهدی اصلانی به عنوان نماینده باشگاه گزارشی از فعالیتی که تیم در تابستان گذشته جهت ترمیم بر روی دیواره داشت ارائه نودند. و در پایان گزارش، فیلمی از فعالیت این دوستان برای حاضران پخش شد.وبا هدایایی از اعضای تیم ترمیم و آقای علیرضا رفتار همدانی به عنوان یکی از فعالان وپیشگامان دیواره نوردی در دهه ی ۶۰ و همچنین خانم رضوان سلماسی به عنوان اولین بانوی همدانی که دیواره علم کوه را صعود نمودند تقدیر و تشکر به عمل آمد.و پایان برنامه نیز عزت برق لشکری از پیشکسوتان دیواره نوردی و کوهنوردی استان همدان با ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسمی خواستار تداوم این چنین گردهمایی ها شدند.و گردهمایی فوق با امضای یادبود و گرفت عکس یادگاری به اتمام رسید ( منبع : پایگاه اینترنتی باشگاه سامان )

تصاویر و خبر را در اینجا ببینیدکلاس کاراموزی کار با GPS

به اطلاع کلیه علاقمندان و کوهنوردان گرامی می رساند کارگروه آموزش هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان یک دوره کلاس آموزشی کار با GPSرا در تاریخ های 4و 5 دیماه سالجاری در محل مجموعه سنگنوردی فرهاد برگزار می کند

لذا علاقمندان می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل همه روزه از ساعت 9 تا 13 مراجعه و ثبت نام نمایند یا با شماره تلفن 09183110280(گوهری) و یا 09183154536(عریان پور) تماس حاصل فرمایند

مدارک مورد نیاز:

1- رونوشت کارت ملی

2- اصل و رونوشت کارت بیمه ورزشی

3- پرداخت مبلغ 70 هزارتومان هزینه کلاس

4- حکم کارآموزی نقشه خوانی و کار با قطب نما(قبول شدگان کلاس روز های 20 و 21 آذر می توانند در این کلاس شرکت نمایند)

تذکر:

ساعت شروع کلاس 8 صبح می باشد

همراه داشتن لوازم التحریر (برگه یادداشت-خط کش- نقاله و... )و دستگاه GPS توصیه می شود

 


کلاس کار آموزی نقشه خوانی و کار با قطب نما

گزارش تصویری برگزاری کلاس


به اطلاع کلیه علاقمندان و کوهنوردان گرامی می رساند کارگروه آموزش هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان یک دورهکلاس آموزشی نقشه خوانی و کار با قطب نما را در تاریخ های 20 و 21 آذر ماه سالجاری در محل مجموعه سنگنوردی فرهاد برگزار می کند

لذا علاقمندان می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل همه روزه از ساعت 9 تا 13 مراجعه و ثبت نام نمایندیا با شماره تلفن 09183110280(گوهری) و یا 09183154536 (عریان پور)تماس حاصل فرمایند

مدارک مورد نیاز:

1- رونوشت کارت ملی

2- اصل و رونوشت کارت بیمه ورزشی

3- پرداخت مبلغ 65 هزارتومان

تذکر:

ساعت شروع کلاس 8 صبح می باشد

همراه داشتن لوازم التحریر (برگه یادداشت-خط کش- نقاله و... )و قطب نما توصیه می شود

 

 


صعود سراسری زمستانی قله کمرلرزان در منطقه تاریک دره همزمان با ششمین جشنواره زمستانی همدان

هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان برگزار میکندhttp://hamedanclimb.ir/media/1355218715.jpg
صعود سراسری زمستانه به قله کمرلرزان(آقایان و بانوان)
زمان پذیرش تیمها:۸ بهمن ماه ساعت ۱۴ الی ۲۱ مجموعه سنگنوردی فرهاد (بلوار آیت ا... موسوی -مقابل شهرک شهید بهشتی -جنب بیمارستان بعثت)
مدارک مورد نیاز :
کارت بیمه ورزشی معتبر
گواهی صحت و سلامت
تجهیزات:
لوازم شب مانی برنامه زمستانی
تغذیه جهت دو روز
سهمیه هر استان دو نفر آقا و یک نفر خانم
شایسته است همنوردان تا تاریخ 91/10/20 آمادگی خود را جهت حضور در برنامه به دفتر هیات استان اعلام نمایند ۰۸۱۱۸۲۵۵۶۵۶
ضمنا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09183110280 تماس حاصل فرمائید


برگزاری دوره باز آموزی مربیگری درجه سه برف و یخ ویِژه آقایان و بانوان در همدان

 

  به اطلاع می رساند کارگروه کوه نوردی هيات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان همدان در راستای توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در نظر دارد دوره بازآموزی مربیان درجه 3 برف و يخ  را در دو بخش آقایان و بانوان با همکاری و نظارت فدراسیون برگزار نماید، از واجدین شرایط دعوت می شود با توجه به موارد زیر حد اکثر تا تاریخ 22 خرداد ماه با در دست داشتن مدارک ذیل به دفتر هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان واقع در استادیوم قدس مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارگروه کوهنوردی هیات به شماره 09183110280 تماس حاصل نمایند

 

 

زمان برگزاری :

 زمان برگزاری: 25 و 26خرداد ماه 91

مکان :

متعاقبا اعلام خواهد شد

 مدارک و شرایط مورد نیاز:
 1- اصل کارت بیمه ورزشی سال 1391
 2- 2 قطعه عکس 4* 3
 3- گواهی صحت و سلامت
 4- رونوشت شناسنامه
 5- معرفی نامه از هیات استان و رونوشت مدرک مربی گری برف و یخ برابر اصل شده توسط هيات استان
 6- پرداخت مبلغ 450هزار ریال در زمان ثبت نام.
  - لوازم و تجهیزات مورد نیاز:
 1- پوشاک و کفش مناسب
 2- لوازم شب مانی و کمپینگ (بجز چادر)
 3- لوازم و لوازم شخصی
 4- نوشت افزار
 5- کمک های اولیه
 6- تغذیه برای 2 روز
 7- لوازم فنی مورد نیاز ( دارای استاندارد UIAA , CE باشد)

توجه: آزمون کتبی از طرح درس مربوطه اخذ خواهد شد
شماره تلفن دفتر هیات کوهنوردی استان همدان : 8255656

صعود یک هزار نفری کوهنوردان ایران به قله الوند گرامیداشت سوم خرداد،روز آزاد سازی خرمشهر

                           

      

  به نام خدایی که کوه آفرید                               بنایی چنین با شکوه آفرید


دامن سبزش  فرشی است پرگل که زیر قدوم  میهمانان گسترانیده است ، آب چشمه های جوشانش اشک شوقی است که در دیدار دوستداران از دیده می تراود و ستیغ استوارش نردبانی است برای پرکشیدن همنوردان تا بلندای آسمان هگمتانه

اینک که به یاری پرورد گار زمانی فراهم گردید تا آغوش گشوده الوند را با حضور همنوردان کشور به میهمانی بنشینیم بدینوسیله اعلام می دارد به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد روز مقاومت ،ایثار و پیروزی به شکرانه بازگشت پیروزمندانه خرمشهر قهرمان به آغوش میهن اسلامی ، هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان، مجتمع تله کابین گنجنامه ،جمعیت هلال احمر استان همدان ، معاونت فرهنگی شهرداری همدان، سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان، شرکت سیاحتی علیصدر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان  صعود یکهزار نفری کوهنوردان ایران به قله الوند را برگزار می نماید .لذا هیات های کوهنوردی کلیه استان ها می توانند با معرفی کتبی تعداد21نفر کوهنورد (دارای کارت بیمه ورزشی معتبر)شامل 14 کوهنورد آقا و 6 کوهنورد خانم و یک نفر سرپرست آمادگی خود را حد اکثر تا تاریخ 25/2/1391 به این هیات اعلام فرمایند .لازم به ذکر است کوهنوردان شهرستان ها و شهر همدان نیز ضمن نداشتن محدودیت تعداد، برای شرکت در این صعود می باید در مهلت مقرر با مراجعه به دفتر هیات در استادیوم قدس ثبت نام به عمل آورند.

پذیرش کوهنوردان 17 الی 21روز چهارشنبه 3/3/91   در ایستگاه مبدا تله کابین گنجنامه همدان صورت می پذیرد.

اطلاعات بیشتر(برنامه صعود و تجهیزات مورد نیاز)را می توانید در روز های آتی در وب سایت هیات کوهنوردی وصعود های ورزشی استان همدان  مشاهده فرمایید.


برگزاری جلسه گروه ها و باشگاه های کوهنوردی همدان

باطلاع سرپرستان محترم باشگاهها و گروههای کوهنوردی شهرستان همدان می رساند جلسه هماهنگی باحضور سرپرست محترم هیئت و کمیته های مربوطه در تاریخ 90/11/11از ساعت 17:30 الی 20 در مکان سالن کنفرانس ابن سینا برگزار می گردد ، لذا از مسئولین گروه ها و باشگاه های کوهنوردی همدان دعوت به عمل می آیددر زمان ذکر شده  در این جلسه شرکت فرمایند.      


رقابت های انتخابی تیم های ملی سنگ نوردی نوجوانان و جوانان آغاز شد
رقابت های انتخابی تیم های ملی سنگ نوردی نوجوانان و جوانان آغاز شد
جمعه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۳۰

به گزارش رسیده: رقابت های سنگ نوردی انتخابی تیم های ملی نوجوانان و جوانان از امروز در «زنجان» آغاز شد. در این رقابت ها در بخش پسران و در سه رده ی سنی نوجوانان الف، نوجوانان ب و جوانان مجموعاً 90 سنگ نورد از 18 استان حضور دارند.
هم چنین در بخش بانوان و در سه رده ی سنی مذکور، مجموعاً 40 سنگ نورد از 11 استان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

شایان ذکر است علیرغم تمامی کاستیها و فراز ونشیبهای موجود و خلاء عدم حضور ریاست محترم هیئت حمید رضا اولنج هیمالیانورد محجوب و رشید

تیم ملی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران. تیم سنگنوردی استان همدان در دو بخش بانوان و آقایان متشکل از ده ورزشکار و دو سرپرست و مربی در این دوره از مسابقات شرکت نمود. هر چند سردی روابط تربیت بدنی و فدراسیون بر پیچیدگی و غامض نمودن اوضاع می افزاید وباعث فرصت سوزی واز دست رفتن لحطات ارزشمندی میشود. اما دریغ از سکوت وهم انگیز وسنگین جامعه کوهنوردان این استان که با وجود اقشار مختلف اجتماعی از پتانسیل متنابهی و ممتازی نیز برخوردار است و همچنین قریب افزون بر چند ده از گروهها و باشگاههای کوهنوردی که  دارای مقام و مقام رفیع فنی و عالی هستند!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ صرفاٌ نطاره گرند. و .!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ می نگرند .!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


تسـلـيتي دوبـاره به طبــيعت
منبع خبر: باشگاه کوهنوردی سامان:http://samanclub72.blogfa.com/

ديروز 2 ارديبهشت روز زمين پاك بود اما اين فقط يه نام گذاري مي باشد .نامي كه شما شايد ديگر معناي واقعي آن را نبينيد و نشنويد .وقتي انسانها به زمين احترام نمي گذارند و آن را آلوده و كثيف مي كنند چگونه انتظار خواهيم داشت زميني پاك و خالي از هرگونه زباله داشته باشيم.اگر شما قصد كرده ايد به ميدان ميشان برويد متوجه خواهيد شد كه در طي راه چقدر زباله بر روي زمين ريخته شده است و اگر شما انسان طبيعت دوستي باشيد دل شما را حسابي به درد خواهد آورد .چاره چيست؟ آيا نبايد مسئولين محترم با نصب تابلوهاي هشدار مردم را متوجه كار غلطشان بكنند ؟ آيا نبايد تدبير و انديشه اي براي زباله هاي سرگردان در منطقه زيباي ميدان ميشان كرد؟

 

 

شما مي دانيد كه ظروف پلاستيكي تقريبا پنجاه هزار سال در برابر تجزيه و فساد مقاومند پس بايد به فكر چاره اي بود.قبل از آنكه به فكر درمان باشيم بايد به فكر پيشگيري بود اما يكي از اين فكر ها قرار دادن دستگاه پرس زباله مي باشد دستگاهي كه ميخواهيم به شما معرفي كنيم maba 4000 مي باشد اين دستگاه روزانه 800 ليتر زباله را به يك بسته كوچك تبديل مي كند اين دستگاه هوشمند است و شما مي توانيد هر اندازهاي كه مي خواهيد به او بدهيد ودستگاه همان اندازه بسته پرس شده به شما تحويل بدهد.در اين نوع دستگاه نياز به تفيك زباله ها نمي باشد.  

 

ادامه مطلب... نظرات(2)

تاریک دره در معرض تخریب زیست محیطی

 پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 6:06 PM نویسنده: مهرنوش نجفی راغب موضوع: جامعه نظرات: 0 نظر.

با اطلاع دوستان به پیست اسکی تاریک دره می روم. ماجرا از این قرار است که تربیت بدنی بدون داشتن طرحی کارشناسی شروع کرده است به انجام عملیات عمرانی! صحنه ای که با آن مواجه می شوم خوشایند نیست. بخش زیادی از محوطه چمن، شخم زده شده و رودخانه نیز از دست لودرها در امان نمانده است.    

 

 پیست اسکی تاریک دره بعد از تخریب 

 

اینکه به چه دلیل تربیت بدنی اقدام به این کار کرده است جای سوال دارد. اگر هدف باز کردن محوطه و ساخت پارکینگ است که این کار هیچ توجیهی ندارد. این منطقه برفگیر است و در طول زمستان و فصل سرد، زیر پوششی از برف قرار می گیرد و عملا ماشین ها تا این حد جلو نمی توانند بیایند و پایین دست پارک می کنند. در زمستان اینجا تا 4 متر دیواره برفی تشکیل می شود بنابراین استفاده ای جهت پارکینگ ندارد. نهایتا برای حل مشکل پارکینگ در تابستان نیز می توان از پارکینگ های مکانیزه استفاده کرد که جای کمی می گیرد و حتی می توان پذیرفت که محوطه نیاز به پارکینگ دارد ولی تخریب و این حجم گسترده خاکبرداری مجاز نیست و قابل قبول نمی باشد.

تخریب رودخانه آن هم در سرشاخه ایراد دیگری است که متاسفانه صورت گرفته است. می دانیم که رودخانه ها طبق قانون حریم دارند اما چگونه در این عملیات عمرانی! حریم رودخانه نادیده گرفته شده آن هم در سرشاخه؟!  

این منطقه فرسایش خاک دارد و چمن های موجود از این فرسایش خاک جلوگیری می کرد درحالیکه اکنون با از بین رفتن چمن، آسیبی جبران ناپذیر وارد گردیده است. 

 اینکه باید برای رفاه مردم و شهروندان امکانات فراهم شود حرف کاملا درستی است اما به چه قیمت؟ به قیمت تخریب محیط زیست و طبیعت؟ که در نهایت این تخریب، ضررش و آسیبش به خود شهروندان برمی گردد. 

ضمن آنکه هیچ فرد عاقلی با پروژه ای کارشناسی شده مخالفت نمی کند چرا که مانعی برای پیشرفت نمی خواهد باشد ولی آیا این طرح، کارشناسی شده بوده؟ آیا از نهادهای مربوطه(امور آب، منابع طبیعی و محیط زیست) نظرات کارشناسی و مجوزها اخذ شده؟ 

فعلا که با تلاش دوستان، از سوی یگان حفاظت اراضی منابع طبیعی جلوی کار گرفته شده و دستور توقف عملیات اخذ شده است ولی امیدوارم  مانند پروژه تله کابین پیگیری بی نتیجه نباشد. 

 به نظرم که با معنای توسعه ی پایدار فقط بازی می کنیم. مانند بسیاری از اصطلاحات دیگر همچون شهر الکترونیک! این ها فقط واژه هایی شده اند برای استفاده در سخنرانی مقامات و مسئولان و مدیران. درحالیکه درعمل چیزی از آن تعاریف نمی بینیم.

  منبع رسمی خبر:سایت خانم مهرنوش نجفی راغب عضو شورای شهر همدان ونایب رئیس هیئت کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان همدان. به آدرس:http://najafiragheb.ir/ 


صفحه قبل>>