کارگروه صعودهای ورزشی

اطلاعیه برگزاری دوره پیشرفته صعودهای ورزشی (بانوان)
تاریخ شروع دوره : 28 مرداد  ۹۶
به مدت چهار روز 
هزینه دوره : ۲۵۰ هزار تومان
 ظرفیت دوره: ۸ نفر
مدارک مورد نیاز :کارآموزی صعودهای ورزشی
ثبت نام دائم در پرتال فدراسیون
بیمه ورزشی

کارگروه آموزش هیئت کوهنوردی استان همدان

مراسم استقبال از آقای جلال چشمه قصبانی به مناسبت صعود قله لنین در کشور قرقیزستان
حادثه ناگوار در علم کوه

طبق اعلام انجمن پزشکی کوهستان ایران و نیز کوهنوردان حاضر در منطقه علم کوه : در حالی که منطقه علم کوه از ترافیک زیاد کوهنوردان و سنگنوردان برخوردار است متاسفانه ساعت 7.10 صبح امروز 21 مرداد ماه 95 دو سنگنورد همدانی که در حال صعود از دیواره علم کوه بودند مواجه با ریزش شدید سنگ های دیواره شده و متاسفانه یکی از سنگنوردان فوت و سنگنورد دیگر دچار جراحت شدید ناحیه کمر و خونریزی شدید گردید.

به گزارش رسیده کوهنورد فوت شده نوید عزیزی و فرد مصدوم مهدی نامدار می باشند


بنابر خبر های رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران بلافاصله خبر به EOC هلال احمر و بخش جستجو و نجات فدراسیون اطلاع داده شد و پس از تایید خبر هلی کوپتر امداد ساعت 9.10 به منطقه اعزام گردید و در ساعت 10 و 10 دقیقه هر دو فرد با هلی کوپتر به با پایین انتقال داده شدند

گفتنی است با شروع فصل صعود در منطقه علم کوه هم اکنون تیم ها و. سنگنوردان زیادی از کشور و همدان در این منطقه مشغول فعالیت و صعود می باشند

هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان ضمن تسلیت این درگذشت تاسف بار به خانواده نوید عزیزی وگرامی داشتن یاد این کوهنورد و سنگنورد پرتلاش اعلام می دارد همزمان با آگاهی از این واقعی تعدادی از کوهنوردان و مسئولین هیئت به منطقه اعزام و  تمامی تلاش مسئولین را در زمینه پیگیری اقدامات امداد و نجات و درمان فرد مصدوم در این حادثه مبذول  گردید.


تجلیل از تیمسار محمد جعفر اسدی اسطوره کوهنوردی همدان و کشور

تیمسار محمد جعفر اسدی اولین ایرانی فاتح یک قله فراتر از 8000 متر و اولین کوهنورد فاتح مانسلو در فصل پاییز در مراسمی با حضور اعضای تیم  مشترک ایران و ژاپن که در سال 1355 به این قله صعود نموده بودند ، مورد تجلیل قرار گرفت.


در این مراسم که به همت فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی ایران و با حضور نفرات ایرانی و ژاپنی تیم مانسلو 1355 برگزار گردید با حضور بزرگان ، علاقمندان ، پیشکسوتان ،مسئولین و نیز مهدی کرمی رییس هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان همدان ، از ایرانیان فاتح این قله تجلیل به عمل آمده و چهلمین سالگرد صعود قله مانسلو توسط تیم مشترک ایران و ژاپن گرامی داشته شد


گفتنی است ٢٠  مهرماه ۱۳۵۵ برابر با ۱۲ اکتبر ۱۹۷۶ نخستین صعود موفق ایرانیان بر روی یک قله ۸۰۰۰ متری با صعود مشترک تیمهای ایران و ژاپن محقق گردید.اين مهم با صعود محمدجعفر اسدی به همراه کاگیاما از ژاپن و شرپای نپالی همراهشان پاسانگ شرپا (تاکسیندو) به هشتمین کوه مرتفع دنیا ماناسلو ۸۱۶۳ متر به ثبت رسيد. در آستانه چهلمین سالروز صعود مذكور و باحضور اعضای حاضر آن تیم، و همچنین کلیه ایرانیان فاتح ماناسلو، در شبی باشکوه و خاطره انگیز که با استقبال خوب جامعه کوه‌نوردی نیز همراه بود؛ یاد آن صعود گرامی داشته شد


محمد جعفر اسدی به عنوان کوهنوردی از استان همدان  نخستین کوهنورد هشت هزارمتری ایران است که همراه با کاگی یاما در قالب تیم مشترک ایران و ژاپن قله ۸۱۶۳ متری مانسلو را در ۲۰ مهر سال ۱۳۵۵ صعود کرد. تیم ایران متشکل از هشت کوهنورد به سرپرستی تیمسارمحمد خاکبیز راهی این برنامه شده بود.


اسدی کوهنورد همدانی دوره های کوهستانی ارتش را در سالهای ۵۱ و ۵۲ گذراند و به مدت سه ماه در دوره های کوهنوردی ارتش ایتالیا آموزش دیده بود.

بیو گرافی و گزارش صعود ایشان را که نوشته خودشان است را می توانید در اینجا ببینید

 

برای دیدن تصاویر صعود مانسلو در سال 1355 و نیز مراسم چهلمین سالگرد این صعود کلیک فرمایید


 


دبیر هیئت سنگ‌نوردی استان همدان خبر دادهمدان از امروز میزبان اردوی تیم ملی سنگ‌نوردی کشور

دبیر هیئت سنگ‌نوردی و صعودهای ورزشی استان همدان گفت: همدان از امروز میزبان اولین مرحله اردوهای انتخابی و تمرینی تیم ملی سنگ‌نوردی کشور در رده آقایان و بانوان خواهد بود.

 علیرضا گوهری با اشاره به میزبانی همدان در مرحله نخست اردوی تیم ملی سنگ‌نوردی اظهار داشت: قرار بود این اردو در تیرماه امسال برگزار شود که به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان این اردو از امروز در دو رشته سر طناب و بولدرینگ در همدان برگزار می شود.

وی افزود: این اردوی انتخابی در دو رده سنی نوجوان و نونهالان برگزار می شود که اردوی تیم ملی پسران از امروز با حضور 30 ورزشکار از 10 استان کشور به مدت دو روز در سالن سنگ‌نوردی فرهاد برگزار می‌شود. دبیر هیئت سنگ‌نوردی و صعودهای ورزشی استان همدان ادامه داد: همچنین اردوی تیم ملی دختران نیز با حضور 27 نفر از 10 استان کشور از ششم مردادماه به مدت دو روز در سالن سنگ‌نوردی فرهاد برگزار می‌شود.

گوهری عنوان کرد: همدان با داشتن زیرساخت رشته سنگ‌نوردی همچون سالن تخصصی سنگ‌نوردی فرهاد میرزاجانی که ارتفاع این سالن سنگ‌نوردی حدود ۲۴ متر است با فضایی یکپارچه قابلیت برگزاری تمام مسابقات سنگ‌نوردی و اردوهای تیم ملی را دارا است. 


در پی درخشش سنگنوردان همدانی رقم خورد: رتبه اول همدان در رده بندی هیئت های کوهنوردی کشور

 

سنگنوردی همدان در صدر رده بندی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی قرار گرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ، هیئت کوهنوردی استان همدان به عنوان برترین هیئت کشور انتخاب و معرفی شد.

بنابر اعلام کارگروه مسابقات و لیگ فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی و در تازه ترین رده بندی تیمی شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور در بخش زنان در سه رشته بولدرینگ ، سرطناب و سرعت استان همدان با کسب 1335 امتیاز و با اختلاف زیاد با مقام دوم به مقام نخست دست یافت.این افتخار بزرگ و دست آورد ارزشمند در ادامه روند استعداد یابی و پرورش استعداد های نونهال و نوجوانان استان همدان، توسط ورزشکاران دختر سنگنورد به دست آمد و این ورزشکاران در رده های سنی بزرگسالان ، جوانان و نوجوانان A و B و C و D در اردیبهشت و خرداد سال جاری به این افتخار بزرگ نایل گردیدند.

بنا بر همین گزارش تعداد استان‌های شرکت‌کننده در هر بخش 21 استان بوده و جام قهرمانی استان‌ها نیز در مجمع عمومی فدراسیون اعطا خواهد گردید . گفتنی است ورزشکاران دختر سنگنورد همدانی در مسابقات اخیر کشوری با کسب 3 نشان طلا و 3 نشان نقره و 2 نشان برنز خوش درخشیدند و توانستند افتخار بزرگی را برای این استان بیافرینند.

 اطلاعیه

 

به اطلاع عموم  کوهنوردان ، ورزشکاران ، فعالان محیط زیست و آحاد علاقمندان می رسانداین هیئت در چارچوب وظایف ذاتی و راهکار های قانونی موجود همواره نسبت به دغدغه های جامعه در خصوص حفظ و صیانت از منابع طبیعی و محیط های کوهستانی حساس بوده و به صورت همیشگی با ارتباط گرفتن با مراجع ذیصلاح از جمله منابع طیعی ، اداره محیط زیست و سایر ارگانها پیگیر خواسته های به حق مخاطبین خود بوده است .در چند روز اخیر نیز که حساسیت های علاقمندان و برخی کوهنوردان در پی مسایل به وجود آمده در منطقه دشت میشان بروز پیدا کرده است به صورت دایم در این خصوص بررسی و تبادل نظر هایی در بدنه هیئت صورت گرفته و حاصل آن بیش از چند مورد رایزنی با مدیر کل اداره محیط زیست و بیش از چندین مورد جلسه و رایزنی با مسئولین تله کابین گنجنامه بوده است که در این مورد همواره کوشیده ایم تا انتظارات و خواسته های دوستداران طبیعت  و حساسیت های ایشان را با این مسئولین در میان گذاریم که  با مذاکرات اخیر در نهایت به نتایجی ذیل دست یافتیم.

1- ضمن دعوت از کوهنوردن و علاقمندان به محیط زیست و حافظین منابع طبیعی به خفظ آرامش و پرهیز از هرگونه اقدام غیر قانونی و شتابزده که می تواند مشکلاتی را به بار آورد به اطلاع می رساند در جهت همراهی با مخاطبین و  صاحبان آراء و نظرات و پشتیبانی از ایشان در بیان نظرات ، انتقادات و پیشنهادات جلسه پرسش و پاسخ و بیان دیدگاه های طرفین در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی در تاریخ 5مرداد ماه 1395 ساعت 18 با حضور عموم علاقمندان ، منتقدان ، صاحبان آراء ، خبرنگاران ، سمن های محیط زیستی ، کوهنوردان و مسئولین تله کابین گنجنامه و با دعوت از مسئولین ذیربط در محل سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی هگمتانه واقع در محوطه سرگذر  برگزار خواهد شد تا در فضایی آرام و به روشی  قانونی همه حاضرین به بیان دیدرگاه های و دغدغه های خود بپردازند

2- پس از جلسه آتی پیشنهاد تاسیس کمیته ای 7 نفر شامل نمایندگان همه طرف های حاضر در این نشست نیز مطرح و در صورت توافق طرفین اجرایی خواهد شد شایان ذکر است این کمیته به عنوان هماهنگ کننده جلسات آتی و نیز پیگیری کننده بندهای توافقی می تواند تاسیس گردیده و از این پس حلقه اتصال مجموعه های ذکر شده باشد. 

 اطلاعیه برگزاری نخستین دوره لیگ سنگ‌نوردی / سال 1395 + آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ

به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسيون در نظر دارد به منظور توسعه و گسترش و تعمیم همه‌جانبه ورزش سنگنوردی فی‌مابین آحاد جامعه به ویژه جوانان، آینده‌سازان ایران عزیز با حفظ موازین و ارزش‌های انسانی و اسلامی، فرهنگی و اجتماعی، همچنین ایجاد رقابت سالم، شناخت استعدادهای برتر و عوامل اجرایی مرتبط در راستای ارتقا و تقویت تیم‌های ملی، جذب پشتیبانی مالی، بهره‌مندی از تمامی امکانات تبلیغی و تشویقی، برگزاری نخستین دوره لیگ سنگنوردی را در بخش مردان و ماده سرطناب برای سال 1395 در دستور کار خود دارد ...
از اینرو کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون پس از مطالعات میدانی و بهره‌مندی از تمامی نظرات کارشناسی و بررسی تمامی ابعاد وابسته کلیات شرایط برگزاری را به شرح زیر اعلام می‌دارد:
عنوان: لیگ سنگنوردی   ماده: سرطناب  جنسیت: مردان  رده سنی: بزرگسالان و جوانان
ـ تعداد تیم‌ها: مطابق با امکانات زیر انتخاب می‌شوند:
   ـ داشتن سالن یا شرط اجاره سالن
ـ پرداخت حق‌الزحمه و ایاب و ذهاب و تدارکات کادر برگزاری (ناظر، مدیر مسابقات، طراحان، داوران، حمایتچیان، کادر پزشکی)
ـ تهیه امکانات جانبی (لوازم فنی، ملزومات اداری، تدارکات نرم و سخت افزاری و...)
ـ تأمین خوابگاه، کادر و کوشش و همکاری در جهت تهیه امکانات درخواستی تیم‌ها.
ـ شروع مسابقات: بهار 1395
   ـ جدول برگزاری مسابقات در اول هر فصل توسط کارگروه مسابقات و لیگ اعلام می‌گردد.
ـ هر تیم علاوه بر برگزاری یک دوره مسابقات می‌‌بایست برابر شرایط مقرر در مسابقات شرکت می‌نماید.
   ـ تأمین لباس متحدالشکل
   ـ بیمه حوادث و... در طول سال
   ـ تأمین تدارکات غذایی و رفاهی جهت کادر
   ـ تهیه و تنظیم قرارداد فصلی و یک ساله فی‌مابین ورزشکاران نزد هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان
ـ لیگ متشکل از یک فصل و نیم فصل در مدت یک سال است.
ـ هر تیم از 10 ورزشکار، 1 مربی، 1 سرپرست
   ـ در هر تیم 5 نفر ورزشکار اصلی 5 نفر ذخیره
   ـ در هر تیم می‌بایست حداقل 2 نفر از رده سنی جوانان عضو باشند.
   ـ در هر مسابقه می‌بایست حداقل 1 نفر از 5 نفر اصلی تیم از رده سنی جوانان به عنوان ورزشکار استفاده شود.
   -در هر تیم حداکثر 2 نفر از اعضای تیم ملی و یا قهرمانان سال گذشته می‌توان به عنوان ورزشکار استفاده شود.
   ـ پرداخت هزینه‌های مصوب که در شروع فصل برگزاری اعلام می‌گردد.
   ـ بهره‌مندی از تبلیغات برای تیم‌ها با هماهنگی فدراسیون بلامانع است..
   ـ مقررات داوری و امتیازدهی ـ مطابق با IFSC و قوانین مصوب فدراسیون اعمال می‌‌شود.
   ـ مقررات انضباطی مطابق با قوانین داوری، کمیته انضباطی فدراسیون اعمال می‌شود.
   ـ فصل الخطاب موارد پیش بینی‌نشده قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی می‌باشد.
توجه:
   تمامی گروه‌ها و تیم‌های هدف می‌بایست تا 20 اسفند ماه سال جاری نسبت به اعلام آمادگی و شرکت در نخستین دوره لیگ سنگنوردی سال 95 اقدام نمایند.
بدیهی است اطلاعات تکمیلی به همراه جزئیات و آئین نامه داخلی لیگ متعاقباً در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.
مقتضی است تمامی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان، ضمن اطلاع رسانی مراتب فوق، هماهنگی و حمایت لازم را نیز به عمل آورند.
رجاء واثق دارد با اتکال به حضرت باریتعالی و حمایت و مشارکت همه‌جانبه مسئولین ذیربط و سازمان‌ها و نهادهای مدنی، جامعه سنگنوردی، علاقه‌مندان و ارکان اجرایی متخصص، مقدمات توسعه پایدار ورزشی در تمامی ابعاد بیش از پیش ایجاد و میسور گردد. انشاءالله.

برای دریافت آیین نامه این مسابقات روی لینک زیر کلیک بفرمایید

آیین نامه برگزاری لیگ سنگ‌نوردی

 اطلاعیه صدور دفترچه ثبت فعالیت‌های ورزشی

        به آگاهی می‌رساند؛ فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به منظور ثبت فعالیت‌های ورزشکاران، داوران، طراحان و مربیان خود اقدام به تهیه (Log Book) دفترچه فعالیت‌های کوه‌نوردی نموده است. این دفترچه برای تمام ورزشکاران، داوران، طراحان و مربیان کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی الزامی است تا بتوانند فعالیت‌های آموزشی، کوه‌نوردی و ورزشی خود را ثبت نموده و در آزمون‌های ورودی مربیگری، بازآموزی و مسابقات جهت ارتقای سطح ارائه نمایند. ورزشکاران، داوران، طراحان و مربیان می‌توانند با مراجعه به هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و فدراسیون نسبت به تهیه این دفترچه اقدام نمایند... رونمایی فاز اول پرتال جامع فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی

به آگاهی می‌رساند؛ فاز اول پرتال جامع فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی طی تلاش چندماهه اخیر بخش انفورماتیک این فدراسیون آماده بهره‌برداری شده و از تاریخ 15 اسفند ماه 94 به صورت آزمایشی در هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران آغاز به کار نموده است ...
شایان ذکر است در فاز اول این پرتال، صدور احکام تمامی دوره‌های مقدماتی و پیشرفته به صورت اتوماسیون از طریق هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان‌های سراسر کشور انجام خواهد شد.
تمامی مراحل ساخت این پرتال در بخش انفورماتیک فدراسیون طراحی شده است. این فدراسیون بر خود لازم می‌داند از تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران بخش انفورماتیک؛ آقایان مهیار میرطیبی، مهرداد کبیرطلایی و به‌ویژه آقای مهندس وحید عبدی صمیمانه سپاسگزاری نماید.


صفحه قبل>>